"

Říjen v Lužánkách: Drakiáda, lampionový průvod i podzimní divadlo

03. 10. 2017 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

Pouštění draků v Žabovřeskách

Jaký program si pracovníci Lužánek připravili na říjen? První podzimní měsíc začne v Lužánkách ve znamení drakiády pro rodiny s dětmi, kterou si připravilo pracoviště Lata ve spolupráci s městskou částí Brno-Žabovřesky. Kromě volného pouštění draků u sportovní haly VUT v Žabovřeskách se můžete těšit na dračí stezku s úkoly, dílnu a dračí zpívání. Draci nad žabinami budou létat 7. října od 18 hodin.

V říjnu si zatancujte nebo adoptujte pejska

Pokud rádi tancujete, máme pro vás hned dva říjnové tipy. Na kurzu Meditace pohybem aneb tancem ke svému nitru okusíte spontánní tanec a lépe porozumíte svému tělu i mysli a v průběhu pěti tanečních lekcí s názvem 5x tanec si zkusíte současné taneční techniky, nové cesty i možnosti v pohybu a naučíte se, jak rozvíjet svůj taneční projev. První z cyklu pěti tanečních čtvrtků začíná 12. října.

Přemýšlíte nad čtyřnohým kamarádem? Přijďte 14. října na umísťovací výstavu a promenádu pejsků z útulků, kterou spolupořádá přírodovědné oddělení pracoviště Lidická a podpořte tak adopci těch, které odložil člověk, protože už se mu nehodili do života. Třeba si některého z pejsků zamilujete a pomůžete mu k lepšímu životu.

Zajdete si na lampionový průvod nebo na podzimní pohádku?

Lužánecké pracoviště Legato v Kohoutovicích pořádá letos poosmnácté pouliční divadlo s názvem Léto a dým. Akce se pojí k lidovému kalendáři a je symbolickým rozloučením s létem a předáním vlády zimě. Průvod se odehraje 25. října a na třech zastaveních uvidíte nejrůznější prvky tzv. nového cirkusu – alegorické postavy na chůdách, trapézovou akrobacii, pyroefekty, bubnování, jednokolky nebo žonglování s ohněm.

Na konci října zavítá na pracoviště Lány v Bohunicích divadlo Úsměv s Podzimní pohádkou o drakovi pro velké i malé. Tentokrát pejsek s kočičkou půjdou pouštět draka, ale to se nebude líbit zlobivé vráně. A jak to všechno dopadne? To se dozvíte na představení 30. října od 16 hodin.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI