"

KLUZIŠTĚ LESNÁ NABÍDNE BRUSLENÍ PRO CELOU RODINU I SOUSEDSKÝ HOKEJ

15. 11. 2017 , aktualizace: 20. 11. 2017 Sdílej na CentrumBrna.cz

Přichází Vánoce a s nimi i tradiční zimní radovánky, mezi které patří také oblíbené bruslení. Kluziště v centru Brna v posledních letech rostou jako houby po dešti, avšak v jiných brněnských lokalitách je nabídka bruslení spíše ojedinělá. Středisko volného času Lužánky – pracoviště Lesná  ve spolupráci s Městskou částí Brno-sever proto přišlo s nápadem otevřít vlastní kluziště na Lesné.

Kluziště Lesná otevře cirkus na ledě

S nápadem na otevření prvního kluziště na Lesné přišel vedoucí pracoviště SVČ Lužánky – Lesná Pavel Hradský: „Snažíme se, aby naše aktivity propojovaly obyvatele sídliště a toto je jedna z možností, jak se mohou vzájemně poznat a společně si zasportovat i v zimě. Kluziště bude otevřené po celou zimu pro širokou veřejnost a součástí bude také malý bufet s nabídkou teplých nápojů a menšího občerstvení. Kluziště Lesná slavnostně otevřeme 26. listopadu v rámci naší akce Tvořivá neděle a součástí slavnostního otevření bude také žonglování na ledě v režii lužáneckého Cirkusu LeGrando,“ popisuje Hradský.

Pády na umělém ledu méně bolí a nestudí

Kluziště Lesná je z umělého povrchu, skvěle zabruslit si však můžete i bez klasického ledu: „Jedná se o největší stálé kluziště z polymerového ledu v Brně. Povrch kluziště značky Glice® je špičkový produkt na trhu umělých ledových ploch vyvinutý ve Švýcarsku. Jeho výhodou je zejména neomezená bruslařská sezona, minimální údržba, dlouhá životnost a kvalitní zpracování. Na ploše se bruslí stejným způsobem a se stejným vybavením jako na vodním ledu, bruslaři však ocení fakt, že pády méně bolí a plocha nestudí. Oproti klasickému ledu má Glice® také nulovou spotřebu elektrické energie a vody,” uvádí Tomáš Paleček z dodavatelské firmy.

Kluziště se nachází nad konečnou tramvají 9 a 11 Čertova rokle pod ZŠ Milénova. Slavnostní otevření proběhne 26. listopadu ve 14 hodin, program začne od 15 hodin. Pro veřejnost bude kluziště k dispozici po celou zimu každý všední den od 14:00 do 18:30 a o víkendu od 10:00 do 11:30 a od 12:30 do 18:30, po domluvě budou možné také dlouhodobé pronájmy a k dispozici budou také instruktoři pro jednotlivce i skupiny. Provozovatelem Kluziště Lesná je Středisko volného času Lužánky – Lesná, pořizovatelem MČ Brno-sever. Více informací se dozvíte v tomto odkazu.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI