"

Co se děje v květnu v Lužánkách?

10. 05. 2016 , aktualizace: 11. 05. 2016 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

Asijská inspirace v Lužánkách

Naučte se techniku čínské tušové malby, japonské batiky, sestavte si vlastní čakrový náramek z přírodních kamenů, uvařte si asijské vegetariánské menu. Anebo si zacvičte jógu, pilates, uvolněte se relaxačními a kruhovými tanci. To vše a ještě mnohem víc vás čeká na Relaxačním dnu inspirovaném Asií v neděli 15. května od 9 do 18 hodin. Informace o celé programové nabídce a o ceně vstupného získáte na webových stránkách Lužánek. Vzhledem k omezené kapacitě je nutné vybrané lekce předem rezervovat.

Pierot hledá svou Kolombínu v lužáneckém parku

Pierot hledá svou Kolombínu, aby jí vyznal lásku. Spolu s diváky projde pěti zastaveními, kde je jeho vztah ke Kolombíně vyjádřen krátkými metaforickými obrazy buď formou výtvarného, nebo tanečního umění. Setká se Pierot s Kolombínou, aby jí sdělil své city? To se návštěvníci dozví v pátek 20. května v parku Lužánky na výtvarně tanečním poetickém putování s názvem ART PARK. Projekt ART PARK je jednodenní akce v rámci festivalu Týden města, která spojuje uměleckou výstavu s pohybovým představením. Odehraje se v parku Lužánky v 16:00, 17:30 a 19 hodin a diváci i náhodní kolemjdoucí budou mít možnost stát se na chvíli součástí poetického putování Pierota za Kolombínou. Více informací o programu najdete webových stránkách festivalu Týden města.

Pohled nejmenších obyvatel na sídliště Lesná

Pokud vás zajímá, jak vnímají sídliště Lesná její nejmenší obyvatelé a budoucí architekti, přijďte na výstavu výtvarných prací dětí a žáků z lužáneckého pracoviště Lesná, kterou doplní semestrální práce bakalářských studentů Fakulty architektury VUT v Brně. Výstava Lesná? Lesná! se koná pod záštitou starosty městské části Brno-sever k výročí padesáti let od založení tohoto architektonicky unikátního sídliště. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 26. května v 17 hodin na Poliklinice Lesná. Více informací o výstavě se dozvíte zde.

Přijďte si zařádit na Loukademii

Lužánecké pracoviště Louka sídlící na brněnském sídlišti Vinohrady pořádá v pátek 27. května sportovní den Loukademie plný pohybových a tanečních aktivit. Od 17 do 19 hodin se můžete těšit na děti z taneční přípravky Fit  dance, taneční skupinu Angels Crew, Zumaerobik, Street dance, Flétničky, Karatisty, Orientální tance, Capoeiru a spoustu dalších. Závěr bude patřit divadelnímu představení šermířů a součástí programu je take výstava výtvarných a keramických prací.

Svátek všech žonglérů na Legatu

Přijďte v neděli 29. května oslavit Den žonglérů, zažonglovat si a přiučit se cirkusovému umění! Letos již čtrnáctý ročník svátku žonglérů, který tradičně připravuje lužánecké pracoviště Legato a cirkus LeGrando v Kohoutovicích. Akce bude plná intenzivních žonglovacích workshopů pod vedením těch nejlepších žonglérů od nás i ze zahraničí. Program Dne žonglérů najdete zde na stránkách pracoviště Legato.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI