"

V Šalina pub nabízí pravidelné svezení s pivem v ruce

13. 08. 2015 , aktualizace: 14. 08. 2015 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

Šalina pub má v Brně popularizovat MHD

Unikát na kolejích – Šalina Pub – opět brázdí ulice Brna. Netradiční tramvaj má popularizovat městskou hromadnou dopravu. "Šalina Pub vyjíždí každý pátek vždy v 18 hodin z Náměstí Svobody. Jede na Českou, Hlavní nádraží, Mendlovo náměstí a vrátí se zpět. Za večer udělá čtyři takové okružní jízdy,“ vysvětluje Lidna Hailichová, mluvčí Dopravního podniku města Brna (DPMB). 

Okružní jízda městem vyjde zájemce na 50 korun, pokud si lístky koupí v předprodeji v Informační kanceláři na Novobranské nebo v Infostánku na Joštově ulici. Na místě u průvodčího pak lístek přijde na 60 korun. 

Tramvaj, kde čepují hned 3 druhy piva 

"Inspirovali jsme se v zahraničí, kde z městských tramvají udělali hospody. Nicméně tam šlo o tramvaje, které někde stály. My jsme se rozhodli pro pojízdnou variantu," popisuje Hailichová, jak nápad vznikl. Na unikátní tramvaj jsou v DPMB náležitě hrdí. "Na přestavbě tramvaje typu K2R se totiž v roce 2013 podíleli právě naši pracovníci. Práce na rekonstrukci trvaly necelé tři měsíce," vysvětluje mluvčí. 

Od běžných tramvají se Šalina pub liší například tím, že v ní nechybí skutečný výčep a celá řada praktických vychytávek, například speciální držáky na pivo, toaleta nebo vybavení audio a video systémem nebo WiFi. "Chtěli jsme trošku netradičně zpopularizovat MHD v Brně, podobně jako to děláme s jízdami historickými tramvajemi," dodává Hailichová. V pivní tramvaji se můžete těšit na Starobrno Tradiční, Starobrno Medium a Starobrno DRAK. Dát si můžete i nealko nápoje či něco malého na zub.

Úspěch už má pivní tramvaj i na Facebooku

Popularitu si brněnská Šalina pub získala i na internetu a sociálních sítích. Obrázek pivní tramvaje na Facebookvé stránce 9GAG má přes 66 tisíc lajků a téměř tři tísíce sílení. "Za takovou světovou pozornost pro Šalina pub i pro Brno jsme samozřejmě moc rádi," říká Hailichová.

Tak co říkáte? Vyrazíte v pátek na jízdu Brnem pivní tramvají? 

Foto: Šalina pub 


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI