"

V Brně se utkají na mistrovství republiky dračí lodě

17. 01. 2019 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

Zpestřením pro všechny diváky budou souboje ryze ženských posádek. Vstupné je pro návštěvníky zdarma. Závody začínají v deset hodin dopoledne a konec je naplánovaný na sedmou hodinu večerní.

Jak závody vypadají

Na každé straně dračí lodě sedí proti sobě osm pádlujících závodníků. Loď začíná na startovní čáře uprostřed bazénu. Závodníci se pak snaží své protivníky přetlačit. V momentě, kdy celá loď propluje startovní čárou, je závod u konce. Vyhraje posádka, která soupeře přetlačí.

Pro návštěvníky

Vstupné pro všechny návštěvníky je zdarma. Občerstvení zajišťuje restaurace, která je v prostorách bazénu. Lidé, kteří nebudou mít v sobotu čas, podívat se na závody živě, mají letos poprvé možnost sledovat přímý přenos online. Podívají se na něj na youtubovém kanálu Dragon Boat Sport LIVE.

8. ročník halového závodu dračích lodí je moravskou součástí mistrovství České republiky. Druhý závod je naplánovaný na 23. února v Praze. Na každém závodě získají nejlepší posádky body. Po ukončení obou soubojů se body sečtou a rozhodčí určí vítěze.

V Brně je kapacita závodu naplněná. Přihlásilo se rekordních třicet posádek. Z toho šest je ryze ženských. V každém smíšeném týmu však musí být minimálně dvě ženy. Pořadatel závodu je Cesta draka z. s. ve spolupráci s Torrsen Sports s.r.o. a Pražským klubem dračích lodí.

Podrobné informace o závodu včetně video pozvánky najdete zde: http://draci-lode.dragonboatsport.cz/halovy-pohar-dracich-lodi/halovy-pohar-dracich-lodi-brno-26-1-2019-propozice-a-prihlasky


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI