"

V Brně se bude ochutnávat celé Česko

03. 04. 2019 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

Ochutnávat se zde bude všemi smysly. Uši potěší tradiční české písně a nástroje jako je harmonika. Na ústa čeká více než dvacítka stánku s pochutinami z České republiky. Hmat návštěvníci využijí v řemeslném trhu, kde si bude možné vyzkoušet desítku řemesle jako třeba výrobů svíčky.

Kromě jídla a pití na návštěvníky čekají soutěže, kuchařská show nebo prohlídka hradeb. Chybět nebude ani program pro děti. Na ty kromě tradičních českých bonbónů a pamlsků čeká divadlo nebo šifrovací hra po hradě.

Rodinný festival Ochutnej Česko je zaměřený na gastronomii naší země. Cílem akce je představit tradiční výrobky a jídla z nich vytvořené. Návštěvníci tak budou moci ochutnat sýry z Beskyd, vína z Moravy, pivo z nebo nejlepší masné výrobky v ČR. „Snažili jsme se od každého sortimentu vybrat jednoho až dva producenty, tak aby návštěvníci mohli ochutnat opravdu celou Českou republiku během jednoho dne“, říká jeden z organizátorů Pavel Pichler.

Největší zájem je vždy o tradiční soutěž jedlíků. Letos se bude pojídat český mix – tlačenka, kobliha a zelí k tomu. Kromě této soutěže budou moci návštěvnici zkusit zručnost v soutěží škrabání brambor.

Akci je možné propojit s výletem a návštěvou Brněnské přehrady a projetí se parníkem po hladině přehrady.

Více informací na www.ochutnejcr.cz


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI