"

The Filter: Festival kávy

10. 04. 2019 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

Všichni si tak budeme moct dopřát už svou první ranní kávu přímo od profesionálů. Tešit se můžete na to nejlepší z moravské a evropské kávové scény. Letos se s mandátem SCA Czech republic, pod záštitou The Filter a Spolku výběrové kávy, koná také Mistrovství Českérepubliky v Cup Tasters – degustaci kávy, kde se představí a mezi sebou soupeří ti nejlepší baristé z celé České republiky.

Prosluněné átrium rektorátu zaplní přednášky profesionálů zesvěta výběrové kávy, diskuze a degustace kávy na profesionálně vybavených espresso a brew barech. Na barech budou čekat usměvaví baristé, kteří po celý den připravují kávu zcela zdarma, nebo ji třeba vymění za dobrý vtip jako tomu bylo po minulé roky.

Ústředním tématem letošního ročníku bude degustace. Zaměřímese nejen na vytříbení palety chutí v kávě, ale také v jiných oblastech. Oslovili jsme na slovo vzaté odborníky, kteří připraví řízené degustace. Těšit se můžete na degustaci vína pod vedením Honzy Šlancara z vinařství 7Řádků, degustaci čokolády od manufaktury Ajala, pivo budete ochutnávat pod dohledem Honzy Němečka z Brewniverse, degustaci čajů povede čajovna Probuzený slon a degustac ginů provede hlavní destilér Rober Urbánek z mladé brněnské rukodělné destilérky Little Urban Distillery.

Abyste nezůstali o hladu, vybrali jsme pro vás z lokální gastro scény samé dobroty. Přímo před rektorátem zaparkuje “Pasta Truck” se svými čerstvě připravenými těstovinami, o sladké se postarají “Kafea Kobliha”, “Lenka co na to peče” a další.

A jaké pražírny se s námi podělí o to nejdelikátnější kafe ze svéprodukce? Naše pozvání přijalo více než 12 pražíren výběrové kávyz Moravy a Evropy. Mezi jinými také brněnské pražírny Rebelbeana Rusty Nails Coffee, pražírna Jesen z Šumperku, Goriffeez Bratislavy a CoffeePirates z Vídně.

Spolupráci jsme tento rok navázali také s projektem Otočkelímek, kteří nám zapůjčí své zálohované kelímky a my tak alespoň trochuodlehčíme naší planetě.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI