"

Souboj řečníků v Brně stál za to

06. 03. 2015 , aktualizace: 07. 03. 2015 Sdílej na CentrumBrna.cz

Zhlédnout a také zhodnotit souboj tří velkých řečníků přišlo do kina Scala téměř 500 diváků. Ti tak měli možnost od deváté hodiny ranní do čtyř odpoledne poslouchat prezentace a výstupy těchto tří brněnských charakterů. Diváci ale dění na pódiu jen tiše nepřihlíželi. Naopak. Zapojili se jak do hodnocení samotných řečníků, tak jeden vylosovaný účastník se stal pro celý den přímo jedním ze tří hlavních porotců.

Shit happens

A jak to celé probíhalo? Celodenní událost ve znamení zábavy, vzdělání a inspirace začala představením samotných řečníků, kteří měli za úkol být hlavně originální a zaujmout. Stanislav Gálik tak například rapoval, zatímco Karel Novotný vsadil na komunikaci s publikem a dokonce rozházel do davu trička. Následovala první ze tří přednášek. Vystoupil Karel Novotný s prezentací na téma "Vítěz nebo přizdisráč?" A pak už konečně přišel první battle. Řečníci měli za úkol připravit si za 5 minut prezentaci na téma, které si vylosovali, a pak o něm pět minut hovořit. Bojovníci se tomu postavili různě, ale nakonec se s českými příslovími poprali na výtečnou.

V další části přišel se svou prezentací na téma "Shit happens" Stanislav Gálik a diváky pobavil hlavně fotkami ze svého mládí a srdcervoucím příběhem o svých životních vzestupech a pádech. Druhým soubojem řečníků byla improvizační show. Účastníci si vylosovali nejdříve věty, ke kterým museli z fleku minutu a půl hovořit a poté si vytáhli tři různá slova, která museli opět ve stejném časovém intervalu použít při svém proslovu. 

Blondýnky, nebo brunetky?

Se třetí přednáškou s názvem "Dokážeš cokoli!" diváky oslovil Filip Dřímalka. V posledním souboji pátečního odpoledne řečníci soutěžili v argumentaci, kdy museli obhajovat různá zadání, jako například zda jsou blondýnky lepší než brunetky.

Celou akcí provázela expertka mluveného projevu Veronika Poláčková. V odborné porotě zasedli kromě vylosovaného středoškolského studenta také podnikatel a člen klubu Toastmasterů Michal Hrubý a tisková mluvčí Seznam.cz Irena Zatloukalová. Porotci řečníky rozhodně nešetřili a přestože debatéři patří k profesionálům, nenechali na nich nit suchou a v kritice byli velmi přísní. Stejně tak ale vyzdvihovali pozitivní body jejich vystoupení, což přispělo vzdělávání v rétorice i všem přítomným v publiku.

Rapper na bednu!

A který řečník nakonec dle poroty i diváků vyhrál? Brněnským mistrem řečníkem se stal Stanislav Gálik. A my už se nemůžeme dočkat odplaty v příštím ročníku.

Celý náročný den pak zakončila afterparty v brněnském klubu Two Faces, kde si mohli účastníci zasoupeřit zase v tanečních dovednostech nebo se jen uvolnit při výtečném drinku. Přece jen, s trochou alkoholu v krvi se řeční ještě lépe.

Foto: Unifer


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI