"

Sedmnáctiletá Daniela a její blog My Magic Fashion láká a inspiruje

06. 03. 2015 Sdílej na CentrumBrna.cz

A rozhovor jsme začaly jsme klasickou otázkou...

Danielo, jak tě napadlo založit blog?

Móda mě bavila odmalička, ale nikdy jsem nevěděla, že bych mohla blogovat o tom, jak se oblékám, nebo o tom, co mě inspiruje. Jako spousta puberťaček jsem i já měla blog o celebritách. Když mi bylo čtrnáct, tak mi psaní o hvězdičkách z Hollywoodu přišlo hloupé a na popud kamarádky, která měla blog už dávno, jsem se rozhodla založit svůj vlastní blog taky – My Magic Fashion. Zezačátku jsem to pojala hodně rozvolněně, možná až moc (směje se). Dnes si dávám více záležet, snažím se přispívat pravidelně a zamýšlet se nad tím, co by čtenáře zajímalo.

Jak bys ty sama popsala svůj blog někomu, kdo o něm nikdy neslyšel?

Je to místo na internetu, kde ukazuji, co nosím. To zní absurdně, koho by to mohlo zajímat (směje se). Ale v podstatě to tak je, když to hodně zjednoduším. Přijde mi strašně fajn skloubení módy a fotografie – každý outfit, oblečení, scéna mi připomíná malé umělecké dílo. Vnímám samu sebe spíš jako figurínu než jako někoho, kdo to oblečení chce předvádět. Myslím si, že blogy jsou důležité pro to, aby se lidé inspirovali. To vidím i na sobě – taky se u ostatních inspiruji. Je strašně příjemné vidět krásné věci. Lidi měli vždy rádi pěkné věci a to se jenom tak nezmění.

Nemá cenu si na něco hrát, ani v blogování

Jak se díváš na trend blogování v Česku v posledních letech?

Blogování je u nás v poslední době spojené s negativismem. Například hodně diskutované sandále. Přijde mi smutné, že tu věc lidi hned odsoudí jen proto, že je to momentální "trend" - vždyť když si uvědomíme, že všechno bylo jednou trendem, tak je tahle debata úplně zbytečná. Mě naopak přijde skvělé, že se z obyčejných sandálů stalo něco, co reprezentuje módu a dá se využít v mnoha stylech. Vadí mi, když se to moc hrotí. Blogy se pořád píšou pro radost a nemá cenu si na něco hrát. V blogování to platí obzvlášť.

A co plány do budoucna. Je něco, čeho by jsi chtěla dosáhnout?

Nechávám to náhodě (usmívá se). Nejsem typ člověka, co by se v životě za něčím honil. Jsem spokojená, jak to zatím je a pokud se to bude do budoucna vyvíjet podobným směrem, budu ráda. Chtěla bych dělat pořád to, co mě baví a nenechat se unášet negativismem, který je dnes v blogování přítomný. Je to velká škoda, protože i blogování je koníček jako každý jiný.

 


Daniela funguje na tolika sociálních sítích, kolik si dovedete představit. Facebook  a Instagram jsou v dnešní době pro správnou blogerku už samozřejmostí, kromě toho přispívá i na Twitter, Tumblr, Google + a ptát se jí můžete na veřejností oblíbeném ask.fm. Tak směle do toho!

Foto: Daniela Hálová


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI