"

Secondhandy v Brně: Budoucnost nakupování?

14. 02. 2015 , aktualizace: 16. 02. 2015 Sdílej na SrdceMoravy

Značky jako Atmosphere, New Look, Forever 21, River Island, Urban Outfitters, někdy i Debenhams, Channel či Versace, lze v brněnských secondhandech, lidově „sekáčích“, najít za velmi příznivé ceny. Není divu, že se secondhandy v Brně těší čím dál větší oblibě především u mladších ročníků.

Nakupování v sekáčích představuje hned několik výhod. Své o tom ví studentka Alexandra Hrdinková: „Je to levnější a já si tak můžu dovolit obměňovat svůj šatník častěji. Navíc se mi málokdy stane, že na ulici potkám někoho ve stejném tričku.“ A kde najít ty nejoriginálnější, nejlepší secondhandy? Vybrali jsme pro Vás čtyři prodejny, které reprezentují dnešní trend a můžete tam natrefit na opravdu zajímavé kousky.

Charley Fashion

Secondhand a outlet v jednom nacházející se v centru města nabízí širokou škálu oděvů, jak nových tak i nošených. Společnost Charley dováží luxusní oblečení z druhé ruky z Anglie, kromě toho jsou zde k prodeji zcela nové kousky světových značek. Oblečení je sezónní, což je příjemné zejména pro ty, kteří shání plesové šaty a taneční obuv v zimních měsících.

Adresa: Štefánikova 2

Front

Milovníci bot by určitě měli zavítat do brněnského secondhandu Front. Obchod není velký, avšak výběr zboží z evropských metropolí za levný peníz je více než dostačující. Kromě bot je samozřejmě k dostání stylové oblečení a doplňky, které málokde jinde uvidíte.

Adresa: Domažlická 2

Bazzart

Zachovalé vintage kousky a proslulí návrháři – to jsou charakteristické znaky sekáče Bazzart společnosti E+B Textil. Můžete zde najít jak dámské, tak pánské kolekce zvučných jmen jako Natali Ruden, Chloé, Kenzo, Fendi nebo Moschino. Kvůli tomu jsou ceny o něco vyšší, ale na druhou stranu, kdo by si za tak luxusní kousky nepřiplatil.

Adresa: Terasová 1

Bri-tex

Další sekáč se zbožím z Anglie, tentokrát jeden z největších dovozců vůbec. Protože se jedná o velkoobchodní sklad, pro veřejnost je Bri-tex otevřený vždy v sobotu od osmi do jedné hodiny. Oblečení je prodáváno v pytlích nebo jednotlivě. Komu nevadí „hrabání“, určitě si svůj originální úlovek najde. O to větší je potom radost z nákupu.

Adresa: Olomoucká 77


Jinde na SrdceMoravy