"

S CrossFitem k báječné fyzické kondici!

23. 02. 2015 Sdílej na CentrumBrna.cz

CrossFit je vysoce funkční trénink, který je určen opravdu pro každého. Jedná se o cvičení, které kombinuje několik cviků posilujících celé tělo. Má tak připravit na jakoukoliv fyzickou výzvu. A o jaké cviky se jedná? Jde především o práci s vlastní vahou a aerobní cvičení. Jednoduše jsou to kliky, sedy lehy, posilování s činkami, medicinbalem, švihadlem.

Že je CrossFit trénink určen pouze pro muže neplatí ani zdaleka. Na své si přijdou všichni bez rozdílu věku. Ačkoli CrossFit obsahuje podobné charakteristiky jako extrémní sporty, zátěž a intenzita se pro běžného cvičence liší.

CrossFit: cvičení šité na mítu

Někdo by mohl namítnout, že CrossFit se ve skutečnosti rovná posilování, ale není tomu tak. Rozdíl je ve způsobu cvičení – zatímco v posilovně se jedou cviky zaměřené na určité partie, CrossFit cílí komplexně na celé tělo, na posílení fyzické zdatnosti a vytrvalosti. Navíc trenér sestavuje kondiční trénink na míru každému. V praxi to pak vypadá tak, že se v jednu hodinu sejde skupina zájemců a soutěží o nejlepší čas, což má podnítit lepší výkony. 

Cvičení CrossFit pochází od amerického gymnasty Grega Glassmana, který již v osmdesátých letech připravoval všestranný výcvikový program pro své cvičence. V Americe je dnes CrossFit vnímán jako velice módní záležitost, ale i profesionální sport.

V Brně existuje v současné chvíli několik posiloven, které nabízejí CrossFit trénink. Jmenovitě jsou to například nově otevřený CrossFit NewPark BRNO, Big One Fitness, nebo Workout Brno. Výsledky cvičení jsou i přes tvrdou dřinu opravdu lákavé. Stačí Vám k tomu vhodné oblečení a chuť na sobě pracovat. Tak směle do toho!

Ilustrační foto: CrossFit Fever @Flickr


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI