"

Pro vodu

08. 05. 2018 , aktualizace: 10. 05. 2018 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

Výstava bude slavnostně zahájena ve čtvrtek 10. května v 18 hod. a potrvá až do 30. června. S Lumírem Seifertem se návštěvníci budou moci osobně setkat nejen na vernisáži, ale také na komentovaných prohlídkách (31. května a 28. června, vždy v 17 hod. v Galerii MZK).

Lumír Seifert se narodil v roce 1982 a žije i pracuje v Brně. Vystudoval Pedagogickou fakultu Masarykovy Univerzity, obor výtvarná výchova a vizuální tvorba. V současnosti pracuje v muzeu, kde pečuje o sbírky českého výtvarného umění. Tento každodenní dotek s díly jiných autorů se také částečně odráží v jeho malířském projevu. Stává se pozorovatelem každodenní reality a expresivní zkratkou ji přenáší na plátno. V jeho výtvarné práci najdeme i ozvěny moderny a osobního přístupu k rukopisu jako důležité součásti obrazu. Výrazná barevnost podporuje atmosféru jeho děl a zvýrazňuje náladu jednotlivých postav. Lumír Seifert vystavoval svá díla na řadě samostatných i společných výstav.

Jeho prozatím poslední výstava přináší cyklus figurativních olejomaleb na plátně s tématem vody a dění okolo ní. Koupání jako programové trávení času ve jménu pohody. „Jak málo si uvědomujeme, že voda a to, že nám padá z nebe, je privilegium místa, kde jsme se narodili. Proto obrazy pro vodu,“ komentuje vystavovaný soubor sám autor.

CO: Vernisáž výstavy Lumíra Seiferta: Pro vodu
KDY: 10. května od 18.00
KDE: Galerie MZK, Moravská zemská knihovna v Brně, Kounicova 65a

Doprovodný program:
CO: Komentovaná prohlídka výstavy Lumíra Seiferta: Pro vodu
KDY: 31. května od 17.00
KDE: Galerie MZK, Moravská zemská knihovna v Brně, Kounicova 65a

CO: Dernisáž výstavy a komentovaná prohlídka výstavy Lumíra Seiferta: Pro vodu
KDY: 28. června od 17.00
KDE: Galerie MZK, Moravská zemská knihovna v Brně, Kounicova 65a


Kontaktní osoba: Mgr. Ing. Romana Macháčková, Romana. Machackova@mzk.cz, 541 646 133


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI