"

Oktoberfest na Zelňáku 2018

25. 09. 2018 , aktualizace: 28. 09. 2018 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

Začne ve čtvrtek 27. září úderem 11. hodiny slavnostním naražením speciálního samospádového soudku piva, kterého se zhostí primátor statutárního města Brna Petr Vokřál a starosta městské části Brno-střed Martin Landa, pod jehož záštitou se akce koná. Spolupořadatelem akce je Tržnice Brno.

„Na Oktoberfest na Zelňáku přivezeme originální piva z oktoberfestových pivovarů Paulaner, Spaten, Löwenbräu, Weihenstephaner a Hacker-Pschorr a také oktoberfestový speciál Helga z českého Pivovaru Clock, který toto pivo uvařil přímo pro nás,“ informoval Petr Holeš ze spolupořádající společnosti CRAFTBEER Import.

Kromě piva, které si hosté vychutnají i z originálních tupláků, bude připravena i celá řada pochoutek a jídel k pivu. „Hosté se mohou těšit například na tradiční preclíky a klobásy, grilované maso, koláče, knedlíky, uzené a kysané zelí. Obsluhovat je budou hostesky v bavorských krojích a o zábavu se bude starat mimo jiné i tradiční bavorská hudba,“ přiblížil podobu akce Honza Šmikmátor, tiskový mluvčí Tržnice Brno. Svou nabídku Oktoberfestu přizpůsobí také jednotliví prodejci Tržnice Brno. Nebudou chybět ani soutěže a další zábavní program. V případě nepřízně počasí se hosté Oktoberfestu mohou schovat ve velkých stanech.

První ročník akce se konal vloni, kdy zájem veřejnosti předčil očekávání pořadatelů. I proto bude v letošním roce Oktoberfest na Zelňáku větší. Piva potečou z celkem 12 výčepů a 24 pivních kohoutů (každý výčep má dva pivní kohouty neboli pípy).


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI