"

O světě blogerů a blogerek s Letem Blogosvětem

27. 02. 2015 Sdílej na CentrumBrna.cz

Zuzka Motyková a Hanka Blahová dnes vysílají ostošest a jejich pořad Letem Blogosvětem má obrovskou poslechovost. Kromě toho si paralelně píšou i blog, aby si také vyzkoušely, jaké to je "blogovat", a zároveň tam přidávaly příspěvky, co se nevešly do vysílání. Jak vznikl nápad vytvořit pořad o blozích a proč začaly vysílat právě na studentském Radiu R, o tom je dnešní rozhovor.

Jak vás napadlo udělat pořad o blozích? A proč zrovna na Radiu R?

H: Se Zuzkou jsme se znaly z vysoké už delší dobu a věděly, že nás obě zajímá blogová sféra. A protože jsme také věděly, že na Fakultě sociálních studií funguje Radio R tvořené studenty různých oborů, rozhodly jsme se to zkusit. Navíc dostat se do rádia byl vždy můj sen.

Z: Můj sen to nebyl, ale mám ráda výzvy. Viděla jsem inzerát a zavelela jsem, že tam půjdeme. Moje diktátorská tendence se opět projevila (směje se). Zdálo se mi snazší dostat se do studentského rádia na fakultě než třeba do Českého rozhlasu. Ale nakonec to tak snadné nebylo.

H: Původně jsme chtěly udělat pořad o úspěšných lidech, co vystudovali humanitní obory, ale pro jistotu jsme si připravily i Letem Blogosvětem, abychom měly větší šanci se do rádia dostat. A náhodou to vyšlo.

Jak byste charakterizovaly Letem Blogosvětem? Podle jakého klíče vybíráte blogy do vysílání?

Z: Existuje velká spousta blogů, ale nic takového jako komplexní pořad o blozích. Posluchači nám mohou psát návrhy, koho pozvat, mohou se ptát nás nebo blogerů, a ovlivňovat tak chod pořadu. A jako bonus uslyší svého oblíbeného blogera naživo, protože většina blogů je dnes pouze psaných.

H: A také mohou na našem blogu nacházet inspiraci koho sledovat, jaký blog číst. Stejně tak, jako se my inspirujeme na blozích nebo sociálních sítích blogerů. Do vysílání k nám chodí blogeři, kteří nás zaujali jako osobnosti, přijdou nám něčím originální a výjimeční.

Z: Přesně tak, je to otázka vkusu. Nezveme blogy, které se nám nelíbí. 

Jak často vysíláte a jak dlouho trvá jeden díl?

H: Vysíláme jednou za dva týdny v liché středy od 18:15 do 18:45. Jeden díl se týká vždy jednoho blogu a jeho autora nebo autorů. Host také vybírá písničku, co v pořadu zazní.

Z: A když středeční vysílání nestihnete, nevadí. Nejvíce posluchačů si Letem Blogosvětem pustí ze záznamu na Mixcloudu.

 


Do budoucna děvčata plánují expandovat, rozšířit svoje působiště na mimobrněnské a slovenské blogy. Fanoušci se mohou těšit i na vizuálně atraktivnější obsah, Zuzka a Hanka pro ně natočí například video. Tak si nalaďte Letem Blogosvětem i vy! Každou lichou středu od 18:15 do 18:45 na Radiu R.

Foto: Jan Skrasek


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI