"

Na skok do Bratislavy

15. 03. 2015 , aktualizace: 16. 03. 2015 Sdílej na CentrumBrna.cz

Chorvatské a řecké pláže máme prozkoumané častokrát lépe než naši vlast. Přitom v československých končinách je tolik krásných míst, která stojí za to prozkoumat. A neoslní vás jen naše příroda, ale také velkoměsta. Zkuste proto vyrazit na jednodenní výlet do Bratislavy, která je z Brna coby kamenem dohodil.

Čím dříve do Bratislavy přijedete, tím lépe pro vás. Byla by totiž škoda připravit se o tolik věcí, které na vás ve městě na Dunaji čeká. Pokud se vám podaří přijet ještě brzy dopoledne, začněte den na trzích. Ty najdete na ulici Miletičova nedaleko centra. Čerstvé ovoce a zelenina, květiny, tradiční čalamády, ale také výborné langoše, bramboráky a slovenské polévky. To vše najdete na největším bratislavském tržišti, kde vám doporučujeme vykašlat se na dietu a pořádně si užít čerstvé podomácku vyrobené dobroty. Pokud jste autem, můžete navíc nakoupit plný kufr vynikající zeleniny a ovoce ze Slovenska i Maďarska a zásobovat se tak na celý týden. Určitě se to vyplatí.

S plným břichem na Hrad

Z „Miletičky“ už můžete vykročit směrem do Starého města, v jehož jádru najdete většinu významných památek. Během hodiny se stihnete projít po Hvězdoslavově náměstí, Hlavnom náměstí nebo Náměstí SNP. Uvidíte staré Slovenské národné divadlo, Michalskou bránu, Obchodnú ulicu nebo katedrálu svatého Martina se svou dominantní věží. Pokud už vás začnou bolet nohy, můžete si na chvíli odpočinout v kavárně Štúr. Ta se inspirovala slovenskými národními obroditeli a ve štúrovské atmosféře si tak můžete vychutnat nejen výbornou kávu nebo sendviče, ale navíc se při čtení jídelního lístku pobavíte nad zastaralými slovenskými výrazy a zaujmou vás také dobové portréty a fotografie.

 

Po dobrém relaxu můžete opět plni energie vyrazit za dalšími bratislavskými pamětihodnosti. Omrkněte nejdříve Prezidentský palác a pak si vyšlápněte až k Bratislavskému hradu. Nezalekněte se ale zde probíhající rekonstrukce. Z hradeb se vám nabídnou úžasná panoramata a uvidíte přes Dunaj až do Rakouska. Pokud vám ještě zbyly síly, můžete přejít i na protilehlý Slavín nebo se vydat trošku dál, k soutoku řek Dunaje a Moravy, obhlédnout zříceninu slavného hradu Děvín.

Za haluškami či na nákupy

Povinné kolečko máte za sebou, takže teď se můžete rozhodnout, kam za zábavou. Rodinám s dětmi doporučujeme vyjížďku lodí po Dunaji, protože právě z hladiny řeky poznáte každé město nejkouzelněji. Pokud chcete v Bratislavě také něco nakoupit a nakonec se najíst i v luxusní restauraci, vyzkoušejte obchodní centrum Eurovea. To vám nabízí nejen neskutečné množství obchodů, ale také přehršel kvalitních restaurací různých stylů.  Za hezkého počasí si navíc můžete vychutnat posezení na jedné ze zahrádek vedle promenády kolem Dunaje nebo si půjčit kolečkové brusle či kolo a trošku si zasportovat. 

Pokud byste ale přece jen raději zůstali ve Starém městě, vyzkoušejte po prohlídce památek restauraci Flagship. Zaujme vás nejen výhodnými cenami, ale také svou atmosférou a prostory ve stylu interiéru kostela. Pochutnáte si zde na tradičních slovenských pokrmech od halušek přes kapustnicu až po lokše. Zchladit se můžete jedním z mnoha druhů piv včetně místního speciálu.

 


A teď, když už znáte Bratislavu jako své boty, je na čase se vrátit do vašeho milovaného Brna. Protože i tam na vás čeká spousta zajímavých akcí a míst, o kterých se dočtete na CentrumBrna.cz. Aneb jak se říká: "Všude dobře, doma nejlíp."


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI