"

Markéta Kovačová: Péče o tělo i ducha se vám vrátí

04. 03. 2015 Sdílej na CentrumBrna.cz

Markéto, co pro tebe znamená zdravý životní styl?

Zdravý životní styl vnímám jako celkový přístup k životu jako takovému. Znamená to naučit se vážit sama sebe a respektovat potřeby organismu. Pečovat ne jen o tělo, ale i o ducha. V kostce to je správná strava, dostatek pohybu a regenerace. Tělo mi to potom všechno vrací v podobě velké energie, síly na ostatní aktivity a radosti.

Jak ses dostala ke sportu?

Ke sportu mne dovedli rodiče, kteří k němu mají velmi kladný vztah. Sportuji už odmalička, kdy jsem si prošla různými sportovními aktivitami. OD 10 do 18 let jsem závodně tančila, pak jsem se postupně přesunula k fitness. Na vyšší úrovni se posilovně a závodnímu fitness věnuji přes 2 roky.

Věnuješ se i poradenství?

Ano, věnuji. Sestavuji jídelníčky a tréninkové plány na míru, protože individuální přístup je důležitý. Dělám konzultace, online coaching, kdy s klienty spolupracuji přes skype, e-mail i sociální sítě, a pomáhám s přípravou závodníkům.

Nejčastější chybou jsou špatné výživové zvyklosti i psychická zátěž

Co bys doporučila čtenářům, kteří se o sebe chtějí začít po sportovní stránce starat?

Pochválila bych je, že je to dobrý nápad, protože ve zdravém těle, zdravý duch. A doporučila bych jim, aby si na začátek zvolili pohybovou aktivitu, která jim bude nejblíže a nezprotiví se jim.

 

Určitě je potřeba změnit i jídelníček, jak?

Samozřejmě záleží na daných cílech, které jsou velmi individuální, ale je vhodné začít s racionální stravou a pročistit jídelníček od příliš zpracovaných jídel. Vždy všem klientům radím, že čím čistší strava, tím lepší.

Jaké jsou ty nejčastější chyby, se kterými se u svých klientů setkáváš?

Určitě nejčastější jsou právě špatné výživové zvyklosti, nedostatek regenerace i psychická zátěž. Zbytek už si u svých klientů ohlídám :-)

Foto: Aktin

 


Mezi sportovní úspěchy Markéty Kovačové patří 1. místo Bikini Fitness na Aminostar Natural Cup 2013 a 1. místo ve stejné kategorii na INBA European Championship 2013. Zacvičit si s ní můžete v AZ Fitness Brno.  Aktuální informace z jejího fitness života a sportovní i stravovací tipy najdete zde.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI