"

Letní kino 2019 na radnici Brno-střed

26. 06. 2019 , aktualizace: 06. 11. 2019 , akce již proběhla Sdílej na SrdceMoravy

Začínáme v pátek 28. června a bude se promítat každý den až do 30. srpna za každého počasí. Již pátým rokem akci pořádá spolek Noční motýl ve spolupráci s městskou částí Brno-střed.

„Kino je výlučné tím, že i když se jedná o projekce pod širým nebem, má kvalitní promyšlenou dramaturgickou koncepci a vytváří protiváhu k běžné mainstreamové produkci. Diváci se mohou těšit na pravidelné programové celky, k nimž patří retrospektivy slavných režisérů, výběr světové klasiky, nebo dokumentární filmy. Tradiční součástí letního kina je cyklus Das Sommerkino, pořádaný ve spolupráci s Goethe institutem, který představí filmy z německy mluvících zemí. Každoročně program letního kina doplňuje také výběr z kolekce skandinávských filmů,“ uvedla Mgr. Monika Šimková za spolek Noční motýl.

Zahájení letního kina se uskuteční v pátek 28. června ve 20.00 hodin. Nejdříve se představí mladá brněnská alternativní kapela Panracek. Muzikanti o sobě píší, že inspirační zdroje hledají v psychedelic, alternative a math rocku a funku. Na hudební vystoupení naváže ve 21.30 hodin film, tentokrát v heavy metalovém rytmu. Promítat se bude finská hudební komedie Heavy Trip, který vypráví o cestě heavy metalové kapely ze zapadlé vesnice na severu Finska na jeden z nejbrutálnějších metalových festivalů v Norsku. Na zahajovací představení je vstup zdarma.

   

„Srdečně zvu Brňany i turisty, letní kino na nádvoří radnice má neopakovatelnou atmosféru a ve spojení s promyšlenou netradiční dramaturgií garantuji kvalitní a pozitivní zážitek. Výborně sestavený program je nabitý českými i zahraničními novinkami i klasikami, proto i já do letňáku rád na některá promítání zavítám. Zahraniční filmy jsou navíc uváděny v původním znění s titulky, takže jsme opravdu otevřeni všem, i zahraničním turistům,“ pozval do letního kina Ing. arch. Vojtěch Mencl, starosta městské části Brno-střed.

Otevřená radnice

Závěrečnou akcí filmového léta na nádvoří radnice je projekce experimentální komedie Oldřicha Lipského a Miloše Macourka Happy end z roku 1967 v pátek 30. srpna. Promítání je součástí akce Otevřená radnice a diváci na něj budou mít vstup zdarma.

Organizační informace

Začátky představení v červnu a červenci ve 21.30 a v srpnu už ve 21.00 hodin. Hraje se za každého počasí, občerstvení je zajištěno. Všechny filmy hrajeme v originálním znění s českými titulky. Vstupné 100 korun, na Das Sommerkino 50 korun. Program realizují městská část Brno-střed a Noční motýl z.s.


Jinde na SrdceMoravy