"

Koncept trendy kaváren zamířil do Brna

05. 02. 2015 , aktualizace: 01. 12. 2019 Sdílej na SrdceMoravy

Jsou čerstvé, originální a mají svou duši. V posledních letech se objevují stále častěji, a to téměř ve všech evropských metropolích. Ať už v Antverpách, Bratislavě, Praze nebo Brně, trendy kavárny se těší čím dál větší oblibě u místních obyvatel i turistů. Jejich poznávacím znakem jsou otevřené prostory, dřevěné vybavení, moderní design a nahodilost, která jim dodává punc jedinečnosti. Návštěvníci se rádi vracejí, připadají si tam totiž jako doma.

Koncept těchto trendy kaváren pochází původně ze Západních zemí, jako je Velká Británie, Německo nebo Holandsko, nepochybná je i inspirace Skandinávií. V Brně reprezentují tento trend Café Morgal, SKØG Urban Hub a Industra Coffee. I když je každá jiná, podobné vyzařování a atmosféra se jim nedá upřít.

Café Morgal

Kavárna Morgal z dílny architekta Martina Hrdiny se nachází v historických prostorách barokního Místodržitelského paláce, které samy o sobě dýchají svou jedinečnou atmosférou. Skvělá káva či kvalitní víno, chutné zákusky a další chuťovky jsou na denním pořádku, to vše za doprovodu melodické hudby. Morgal skýtá několik možností – nabízí příjemné venkovní posezení v teplejších měsících a díky svému umístění mohou návštěvníci rovnou zavítat na výstavu. Kavárna navíc spolupracuje s univerzitním kinem Scala.

Foto: Kiva

SKØG Urban Hub

Jeden z nejnovějších podniků v Brně, stylový SKØG Urban Hub, je spíše víceúčelovým prostorem než klasickou kavárnou. Koncept vznikl sloučením kavárny, baru, pražírny a místa pro kulturní akce. Autoři se inspirovali známými berlínskými kávovými domy a skandinávskou filozofií. Přes den je SKØG útočištěm pro všechny, kdo milují kvalitní výběrovou kávu, limonády z macerovaných sirupů, lahodné domácí dezerty a lehké svačiny, zatímco po setmění se promění v romantické místo s desítky stropních světýlek.  

 

Foto: Marek Mičánek - Photographer

Industra Coffee

Kavárna se nachází v jižní, průmyslové části Brna, ale i přes větší vzdálenost z centra se místo vyplatí navštívit. Baristé Petra a Adam se zkušenostmi z Londýna zde servírují především výběrovou kávu z pražírny Square Mille, čaje, mošty, domácí sladkosti a jiné kvalitní jídlo. Vše spojují společné znaky sezónnost a čerstvost. Netradiční prostory a zpestření v podobě galerie současného umění dělají z návštěvy kavárny nezapomenutelný zážitek. 

 

Foto: Facebook Industra Coffee


Jinde na SrdceMoravy