"

Kam za lyžováním, díl 2.

02. 02. 2015 , aktualizace: 23. 10. 2019 Sdílej na SrdceMoravy

Máte hned několik možností, kam můžete vyrazit na zasněžené svahy, pokud nemáte zrovna moc času a nechce se vám jezdit daleko od Brna. V minulém díle jsme vám představili střediska, která jsou větší a vzdálenější, přesto ale skoro za rohem. V druhém díle našeho lyžovacího seriálu se dočtete o lyžařských střediscích, které máte doslova za humny.

Hluboké u Kunštátu

Středisko se nachází 3, 5 km od Kunštátu v okresu Blansko, což je asi 45 minut jízdy z Brna. Najdete zde k využití tři různé sjezdovky modré a červené barvy, které jsou obsluhovány dvěma vleky. Lyžařské tratě kolem půl kilometru a areál nabízí také možnost nočního lyžování nebo cvičného lana pro výuku dětí. Samozřejmostí je i občerstvení.

Olešnice

Padesát kilometrů od Brna se nachází skiareál Olešnice. K dispozici má dva svahy o délce 500 a 600 metrů, na které vás dopraví jeden ze dvou vleků. Sjezdovky mohou být uměle zasněžovány a mají také noční osvětlení. Centrum je ideální pro malé děti, pro které je připraveno lano a lyžařská školka. V případě potřeby můžete využít také lyžařské půjčovny a servisu a zajít se občerstvit do místních bufetů.

Nedvědice

Tři čtvrtě hodiny jízdy autem od Brna se nachází areál Nedvědice pro nenáročné lyžaře. Zalyžovat si můžete na třech svazích o délce 250m, 380 a 400 metrů. V provozu jsou dva vleky typu poma a jeden tzv. háček.

Stupava

Přibližně hodinu jízdy od Brna narazíte na malebné středisko Stupava. Zařádit si můžete na šesti sjezdovkách obsluhovaných čtyrmi vleky. I zde je k dipozici umělé zasněžování a možnost nočního lyžování. Služby zahrnují jak půjčovnu a servis lyží, tak školu lyžování pro malé i velké.

Němčičky

Zajímavý a z Brna snadno dostupný je areál v Němčičkách. Po dálnici D2 se na lyže dostanete za půl hodiny. K dispozici jsou dvě sjezdovky o délce 350 metrů a jeden vlek. Lyžovat se dá díky osvětlení i za tmy. Stejně jako předešlá střediska i skiarál Němčičky nabízí služby lyžařské skoly, servis lyží a půjčovnu.

Předklášteří

Pouhých 25 kilometrů od Brna směrem na Tišnov se nachází skiareál s jednou půlkilometrovou sjezdovkou s umělým zasněžováním a osvětlením a dvěma dalšími sjezdovkami. Středisko sice mělo problém se sněhem, ale již začalo zasněžovat a brzy bude opět v provozu. Občerstvit se můžete v místním bufetu a základům lyžování vás naučí v místní lyžařské škole. 

zdroj: Hluboké, Olešnice, Nedvědice, Stupava, Němčičky, Předklášteří


Jinde na SrdceMoravy