"

Kam za lyžováním, díl 1.

30. 01. 2015 Sdílej na CentrumBrna.cz

Možností, kam na jeden den z Brna vyrazit na hory, je hned několik. Proto jsme téma, kam za lyžováním, rozdělili na dva díly. Dnes vám představíme známější a větší střediska s dojezdem do dvou hodin.

Dolní Morava

Skiareál leží pod vrcholem Kralického Sněžníku a patří mezi nejmodernější v České republice. V posledních letech prošel velkou renovací a už dávno zde nejezdí jen poma. Na vrchol vás vyvezou dvě čtyřsedačky a tři další vleky. Areál disponuje také umělým zasněžováním, takže nedostatku sněhu se bát nemusíte. Řada možností je tu i pro malé lyžaře. Pokud si potřebujete lyže nabrousit, seřídit nebo dokonce půjčit, není to na Dolní Moravě problém. Po lyžování se můžete také zabavit v místních skibarech nebo občerstvit v restauraci.

Kouty

Další příležitostí pro jednodenní lyžování jsou Kouty v Jeseníkách. Celková délka tratí je 11,5 kilometru. Na dvě dvoukilometrové a jednu tříkilometrovou sjezdovku vás vyveze moderní šestisedačková lanovka a další vleky. Odpočinout si můžete v baru na vrcholu sjezdovky, nebo v druhém přímo pod ní. K dispozici je také kvalitní restaurace v alpském stylu a sport bar s bowlingem.

Červenohorské sedlo

Areál leží na severní Moravě nedaleko Koutů. Sjezdové tratě se vyskytují ve vyšší nadmořské výšce, což zaručuje sníh po celou zimní sezónu. Vyřádit se můžete na čtyřech sjezdovkách, na které se dostanete buď jedním z osmi vleků, nebo lanovkou. Pro návštěvníky je připraven i skiservis a půjčovna.

Praděd

Lyžařský areál Praděd je skvělým místem jak pro sjezdové, tak běžecké lyžování. Výborná poloha sjezdovek na severním svahu a ve vysoké nadmořské výšce zaručuje sníh a na Praděd se tak můžete vydat tehdy, kdy jiná střediska nemají po sněhu ani památku. V provozu je 6 vleků, které vám umožní svést se na jedné z osmi sjezdových tratí. Areál disponuje ski servisem a stravovacími zařízeními.

Čenkovice

Nachází se v Orlických horách pod Bukovou horou. Středisko Čenkovice nabízí lyžařům šest vleků a dvousedačkovou lanovku. Jezdit můžete po devíti tratích, které lze při nepřízni počasí uměle zasněžovat. Využít můžete také lyžařské školy. Na oběd pak můžete zajít hned do několika různých restaurací a bufetů.

Příští týden se můžete těšit na druhý díl. Představíme v něm menší střediska, která jsou Brnu ještě o kousek blíž.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI