"

Kam v Brně zajít do čajovny?

05. 02. 2015 Sdílej na CentrumBrna.cz

Veselá čajovna

Čajovna na rohu ulice Veselé si našla místo v srdci mnohých pravidelných hostů čajoven. Při své velikosti si dokázala zachovat reálnou atmosféru. Zaujme vás široký výběr příchutí vodních dýmek, jídla i čajů. Pohodlně se usadíte na polštářcích, ale pokud dáváte před sezením na zemi přednost klasickým stolů, určitě to nebude problém. Zaskočit vás může jedině přeplněnost podniku. Chvíle s přáteli si můžete zpříjemnit hraním stolních her nebo listováním v široké nabídce cestopisů.

Utopia

Tento prostorově rozsáhlý podnik u Malinovského náměstí není jen pouhou čajovnou, ale přináší svým hostům daleko víc. Je totiž rozdělen do několika částí. V některých místnostech si můžete dát dobrý čaj a vodní dýmku, jídelní lístek navíc obsahuje široký výběr občerstvení v arabském stylu. V dalších místnostech si pak můžete zahrát kulečník, pool nebo šipky, zahrát šachy nebo relaxovat čtením knih.  Každý čtvrtek si navíc v Utopii můžete zasoutěžit ve vědomostním kvízu. Ceny nejsou studentské, ale pravidelně se objevují různé akce na dýmky i nápoje.

Cesta čaje

Cesta čaje se svým konceptem trochu vymyká ostatním zmíněným podnikům, jelikož je spíš v čínském stylu a dýmky tady neseženete. Zato můžete zažít pravý čajový obřad. V této čajovně se setkáte s opravdovými odborníky na prodej čajů, kteří jsou dobře informovaní a zodpoví každou vaši otázku. Prodávaný sortiment je velmi široký a často jsou organizovány také degustace. Interiér je zařízen přírodními materiály a je nezvykle prosvětlený. Atmosféru dokresluje podmanivá hudba. Podnik najdete na ulici Novobranská kousek od Měnínské brány.

Sahara

Skutečně arabskou atmosféru vám přinese Shisha bar Sahara na Novobranské ulici. Tam si pro hosty připravili orientální atmosféru téměř ve stylu Tisíc a jedné noci. Interiér působí velmi intimně, protože je osvětlen jen zlehka. Návštěvníci se mohou usadit buď přímo na baru, nebo v jednotlivých boxech. Čajovnu navštěvuje hlavní mladší generace. 

zdroj: Veselá čajovnaUtopiaCesta čajeSahara

foto: FB stránka Cesta čaje 


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI