"

Je Brno online?

27. 02. 2015 , aktualizace: 28. 02. 2015 Sdílej na CentrumBrna.cz

Zajímá vás, kde se dozvíte o nadcházejících akcích? Nebo chcete aktuální informace? Zprávy o dění na brněnském magistrátu nebo v jednotlivých městských částech najdete nejen na oficiálních stránkách města. S rozvojem sociálních médií totiž začaly být stále více využívány i sociální sítě Facebook, Twitter nebo Youtube, kterými se nám vedení Brna snaží přiblížit aktuální dění v lidštější a bližší formě. Kde se tedy můžeme o aktuálních zprávách dočíst víc?

Stránky o kultuře i aktuálních problémech Brna

Oficiální informace o dění v Brně najdete vždy aktualizované na webu města Brna. Na CentrumBrna.cz se pravidelně dočtete o plánovaných akcích z oblasti kultury, gastronomie či sportu. Najdete zde i rozhovory se zajímavými osobnostmi, reportáže nebo zprávy o aktuálním dění.

Na Facebooku se Brno prezentuje i neoficiálně zde, kde sdílí různé články a akce z webových stránek informujících o dění v Brně a okolí. Pravidelně aktualizovaný je i oficiální facebookový profil Městské části Brno-střed, kde se dozvíte nejen o kulturních akcích, ale také o aktuálních problémech nebo tématech, které hýbou Brnem.

Online najdete i spoustu užitečných informací. Třeba Dopravní podnik města Brna na Facebooku informuje cestující o uzavírkách, novinkách nebo komplikacích v dopravě. Brněnská městská policie sdílí bližší informace k aktuálním případům, hledaným osobám nebo vyšetřování.

Twitter, Youtube i brněnské blogy

Kromě webu a Facebooku se Brno prezentuje i jinde na internetu. Od roku 2012 má Brno svůj Twitter i profil na Youtube. Pokud zrovna nejste v Brně a už vám začíná chybět, můžete si centrum připomenout sledováním online kamery, kde navíc zjistíte i to, jaké je v Brně počasí. 

Brno se stává cool městem, které komunikuje se svými občany a reaguje na aktuální trendy. Atraktivita Brna také přitahuje pozornost různých blogerů. Za zmínku určitě stojí Cool Brno Blog nebo blog Streets of Brno o módě v brněnských ulicích.

Jste v Brně poprvé?

Pokud máte chytrý telefon, nepotřebujete nic jiného. V samotném centru, na náměstí Svobody, se můžete bezplatně připojit na síť wifi a hledat si tak informace o dění v Brně online.

A kdybyste připojení neměli, můžete pro lepší orientaci využít USE-IT mapy vytvořené místními obyvateli, o kterých jsme informovali v našem článku. Přece jen občas i ty internety spolehlivě nahradí tužka a papír.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI