"

Hot jóga v Brně

19. 02. 2015 , aktualizace: 23. 10. 2019 Sdílej na SrdceMoravy

Hot jóga, česky také označovaná jako horká jóga, vychází z klasické hatha jógy obsahující základních 86 asán pozic a cvičí se v sále vyhřátém na 38 až 42 stupňů Celsia. Pozitivní účinky samotného cvičení pozic jsou tak ještě více posíleny. Lekce hot jógy bývají většinou 90 minutové a počet pozic se zkracuje na přibližně třicet asán.

Jóga pro vaše tělo i mysl

Cvičením pozic horké jógy se vám protahují svaly, šlachy, vazy a klouby, krev se okysličuje a proudí rychleji, tělo se prohřívá a očišťuje nejen zvenku, ale také zevnitř. Ač se může nezkušeným lidem znát jóga jako jednoduchá a klidná, věřte, že na hot józe se opravdu zapotíte. Odměnou při pravidelném cvičení vám ale bude hned několik pozitivních účinků jógy na vaše tělo.

Hot jógou mimo jiné pročistíte lymfatický systém, detoxikujete tělo od škodlivých látek, posílíte imunitu a zklidníte srdce, snížíte krevní tlak, prokrvíte orgány a vyživíte klouby, šlachy a vazy. Horká jóga zapůsobí i na váš vzhled. Nejen, že spálíte až 1200 kalorií za lekci, což je podstatně více, než u jiných sportů, jako jsou aerobik nebo běh, ale zaútočíte také na úhlavní nepřátele na vašem těle - přebytečný tuk, celulitidu a povadlou kůži. Nepochybně cvičení prospěje také vaší duši. Uvolníte se, zbavíte se stresu, depresí a třeba i nespavosti.

Kam za hot jógou v Brně?

A proč se vlastně cvičí v teplém prostředí? Tělo v horkém prostředí lépe pracuje, neztrácí teplotu, je mnohem pružnější a předcházíte tak zranění. Budete se také více potit, otevřou se póry a tím se tělo i pleť lépe čistí, organismus se detoxikuje a o to více tuků spálíte.

A kam si můžete na hot jógu v Brně zajít? Centra, kde se hot józe věnují jsou hned tři. První z nich je Yoga Brno, která má jedno studio na Zábrdovické a druhé na ulici Dobrovského. Třetím studiem je Hot City Yoga na Jugoslávské ve Sportcentru Balkán.

Zdroj: Yoga Brno, Hot City Yoga


Jinde na SrdceMoravy