"

Dobrý drink či sklenka vína bez kouře aneb Nekuřácké podniky v Brně

10. 03. 2015 Sdílej na CentrumBrna.cz

Ruší vás cigaretový kouř při posezení nad drinkem podle vašeho gusta? Chcete se s přáteli pobavit ve zdravotně nezávadném prostředí? Nechte se inspirovat tipy na některé nekuřácké večerní podniky. Stačí si jen vybrat!

Jak jsme již psali dříve, nekuřáckých kaváren a restaurací je v Brně mnoho. Horší je to však s podniky, jako jsou koktejl bary, vinárny nebo pivnice. A přece je jich v brněnském centru pár, které stojí za vaši návštěvu. V poslední době se stal jednoznačně nejoblíbenějším podnikem Bar, který neexistuje, který se nachází v budově bývalé Komerční banky. Příznačný název baru dobře reprezentuje svérázný koncept dvou mladých přátel, kteří se rozhodli založit bar s tím nejlepším, co na svých cestách viděli a zažili. A pokud neholdujete míchaným koktejlům, ochutnejte například lahodné moravské víno, pivo, které neexistuje nebo výborný hovězí burger. 

Dalším nekuřáckým barem je sesterský podnik Baru, který neexistuje, s názvem Super Panda Circus, který je zaměřený na asijské speciality. Stejně jako je tento bar zahalen rouškou tajemství, tak i my víc neprozradíme. Najdete ho na rohu ulice Husové a Šilingrova náměstí po odhrnutí zlato-fialového závěsu.

V centru Brna jsou samozřejmě i klasické nekuřácké pivnice, zavítejte třeba k Proutníkovi nebo do Výčepu Na stojáka. Dobré pivo a skvělé domácí burgery vyzkoušejte v The Immigrant. Milovníci whisky i jiných koktejlů si přijdou na své ve Whisky Baru Valevil. Skleničku kvalitního vína si vychutnáte ve Sklípečku na ulici Žižkova, ve vinném sklípku Vinárium na Starobrněnské nebo U žíznivého mnicha na Pekařské. Víkend je za dveřmi, tak příjemnou zábavu. 


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI