"

Co nás čeká první týden vánočních trhů?

27. 11. 2017 Sdílej na CentrumBrna.cz

Pondělí 27. 11.
Ve skleněném city modulu na náměstí Svobody můžete ještě do úterý obdivovat závodní motorku. To Vám připomene, že za letos nejvýhodnější cenu můžete nyní koupitvstupenky na Grand Prix. Jsou v prodeji v IC TO JE Brno v Panenské ulici nebo online. 

V programu vystoupí od 16:30 hodin Arnošt Frauenberg, v 18 hodin Lucie Redlová & Garde a v 19:30 hodin bude hrát LeeBanda.

Úterý 28. 11.
V 15:30 hodin se koná vánoční divadelní představení pro děti v režii Divadla Sandry Riedlové Černoušek v Asii. V 18 hodin začíná koncert Café Industrial.

Středa 29. 11.
Uskuteční se první Charitativní středa. Vždy od 12.30 do 14.30 hodin vybíráme peníze formou příspěvku do kasičky. Dostanete „něco dobrého na zub“ a poděkují vám za to lidé z Diecézní charity Brno. 


Začíná třetí ročník oblíbeného pořadu „Čtení dětem“. Letos se představují organizace, které v Brně pracují s dětmi a mládeží. Číst začíná v 16:15 hodin Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka Brno, konkrétně studentka Melánie Srncová. V krátkém programu ukáží studenti dětem také různá sportovní náčiní.

Čtvrtek 30. 11.
Prosklené city moduly i letos hostí virtuální realitu. V letošním roce díky ní vstoupíte přímo na zasněžené náměstí Svobody. Chybí vám vláček? Nasedněte do něj!

Chcete si zahrát koulovanou, zkusit ochránit vánoční strom před sněhuláky? To vše zažijete ve virtuálním světě. Vstupenky lze zakoupit přímo na určený čas, nebudete tedy čekat dlouhých frontách.

Pátek 1. 12.
Začíná akce December Desing Days. Od 1. do 17. prosince budou dva prosklené city moduly na náměstí Svobody patřit designu.  V rámci tohoto festivalu si můžete prohlédnout a koupit výrobky od tvůrců, kteří navrhují módní doplňky, šperky, oblečení, porcelán či tvoří své vlastní umění.

Pokračuje Čtení dětem a představí se brněnský Skaut. 
Děti si mohou poprvé vyrobit dárky a ozdoby ve Vánoční dílně na Dominikánském náměstí. Dílny budou otevřeny každý všední den až do Vánoc.

Sobota 2. 12.
Na náměstí Svobody se v 15:30 setkáte se zvířaty ze Zoo Brno, v 16 hodin začíná show VIDA Science Centra. V 18 hodin pokřtí své nové album Hana Robinson. 

V sobotu i v neděli vyjíždí v 10 a ve 13 hodin z náměstí Svobody adventní minibus za „Brněnskými vilami“.
Káznice na Cejlu je pro zájemce o prohlídku otevřena ve 13 a ve 14 hodin.

Procházka s průvodcem Toulky adventním Brnem začíná v 16 hodin u Staré radnice.

Neděle 3. 12.
První adventní neděli začíná z brněnského časostroje vypadávat limitovaná edice kuliček. První kulička se srdíčkem a letopočtem 2017 vypadne v 11 hodin, každý den jich je v časostroji nachystáno 13. Budou tedy vypadávat každou celou hodinu do 23 hodin až do 24. prosince. 

V 18 hodin začíná přímý přenos adventního koncertu České televize.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI