"

Co nás čeká druhý týden vánočních trhů?

04. 12. 2017 Sdílej na CentrumBrna.cz

Pondělí 4. 12.
Spolek pro tradiční Vánoce – „Náš Ježíšek“ představuje na vánočních trzích v Brně další dva motivy na kelímky, které jsou zařazeny do vratného systému. Je to „Náš Ježíšek“ s andělským stromem v červené a světle modré variantě.

V programu vystoupí od 19:30 hodin zpěvačka Mucha, která byla výtvarnici Vendule Chalánkové inspirací pro jednu z postav pro návrh kolekce nových suvenýrů – front známých brněnských osobností.

Úterý 5. 12.
Na velký sraz Mikulášů dorazí v 16 hodin všichni Mikulášové, kteří ještě před tím, než se vydají za dětmi, složí „Slib dobrého Mikuláše“.
V 16:30 hodin začíná na pódiu náměstí Svobody Mikulášská nadílka. Děti bude navíc neúnavně bavit Čertík Čiko. Se svými kamarády skřítky roztančí děti tak, že nebudou k zastavení.

V 19 hodin se v Mincmistrovském sklepě uskuteční Beetlejuice. Je to první ze série projekcí Kina NoArt na netradičních místech a mikulášská nadílka pro ty, které již (a nebo ještě), nenavštěvuje Mikuláš. Vstupenky za 150 Kč jsou k dostání i on-line.

Středa 6. 12.
Uskuteční se druhá Charitativní středa. Od 12.30 do 14.30 hodin vybíráme peníze formou příspěvku do kasičky. Dostanete donuty a punč a poděkuje vám za to Dětský domov Dagmar. Těm vybrané peníze použije na zimní a ozdravný pobyt „svých“ dětí.

Projekt „Čtení dětem“ pokračuje v 17 hodin vystoupením Moravské galerie Brno.

Čtvrtek 7. 12.
Koncert Xaviera Baumaxy - hudebníka, textaře a performera, který dokázal za 15 let od vydání první desky okouzlit i naštvat celou republiku. Na pódiu na náměstí Svobody začíná v 19:30 hodin.

Pátek 8. 12.
V 16 hodin vystoupí na náměstí Svobody Sbor Armády spásy a v 17:15 hodin pokračuje Čtení dětem a představí se Technické muzeum Brno.

Sobota 9. 12.
Na víkendový nápor těch, kteří chtějí ochutnat opravdu speciality, se připravilo Dominikánské náměstí. 12 stánků, 12 chutí.

Vytříbený sortiment. QUICK bistro nabízí drůbeží hranolky a fish and chips. Restaurace Monte Bú hovězí žebra, hovězí hamburger, americkou vánoční palačinku nebo kapří hranolky.

Božskej bar a Bar u jesliček speciální horké vánoční drinky, Pivnice u Čápa paštiku z uzeného sumce i vánoční zelňačku, Super Panda Circus prověřené speciality legendárního brněnského baru, Restaurace Pohoda například gulášovou polívku nebo šulišajdu - svařené červené víno s rumem, pomerančem, cukrem a kořením.

Restaurace Akát griluje na náměstí camembert na ovocném rozvaru, nalévá dršťkovou polévku a připravuje kachní maso v pannini, Statek Samsara potěší chuťové buňky tradiční kulajdou s křepelčím vejcem či skořicovým trhancem.

Hromčíkova medovina oplývá širokou škálou různých chutí, na místě si můžete dát horkou variantu a také si odnést domů celou láhev a Fresh Fries připravuje originální vlámské hranolky.

V sobotu i v neděli vyjíždí v 10 a ve 13 hodin z náměstí Svobody adventní minibus za „Brněnskými vilami“.

Káznice na Cejlu je pro zájemce o prohlídku otevřena ve 13 a ve 14 hodin.
Procházka s průvodcem Toulky adventním Brnem začíná v 16 hodin u Staré radnice.

Neděle 10. 12.
Plné ruce práce mají na náměstí Svobody v Zimním baru. Ten nabízí tři desítky teplých vánočních nápojů. Na 5 barech (3 uvnitř a 2 vně kupole) tak můžete ochutnat tradiční brněnský Turbomošt®, Anton aus Tirol, Slovenskou strelu nebo Kokosy na sněhu spolu s cizokrajnými variacemi na krémový Eggnog a Flip či opravdu starými punči z minulých století. No a kdo chce, může si dát klidně i Negroni nebo Old fashioned, prémiových lahví na to je dost!

V 18 hodin pak kousek od kupole začíná přímý přenos adventního koncertu České televize.

 

TO „další“ nejlepší z Brněnských Vánoc
Pokračuje akce December Desing Days. Od 1. do 17. prosince patří dva prosklené city moduly na náměstí Svobody designu. V rámci tohoto festivalu si můžete prohlédnout a koupit výrobky od tvůrců, kteří navrhují módní doplňky, šperky, oblečení, porcelán či tvoří své vlastní umění.

Na Dominikánském náměstí mohou po celý čas malí návštěvníci obdivovat betlém, napsat Ježíškovi a odeslat přání Ježíškovou poštou, pohladit si zvířátka ze zookoutku. V Baru u jesliček je speciálně pro ně připraven ovocný punč nebo horká čokoláda.

Adventně nasvícená věž Staré radnice má úspěch, pro velký zájem jsme prodloužili otevírací dobu, každý den je otevřena do 20 hodin, v pátek a v sobotu do 22 hodin.

Prosklené city moduly i letos hostí virtuální realitu. V letošním roce díky ní vstoupíte přímo na zasněžené náměstí Svobody. Vstupenky lze zakoupit přímo na určený čas, nebudete tedy čekat dlouhých frontách.

Program a více informací najdete na www.brnenskevanoce.cz nebo FB Brněnské Vánoce.


 

 


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI