"

Chillibraní na koupališti Riviéra a jeho 7. ročník je tu

30. 08. 2019 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

Už vás začínáte příjemně svrbit jazyk? To je tím, že je za dveřmi 7. ročník Chillibraní! Bude již sedmého záři na Riviéře. Pálivého bude až až! Je libo ty nejlepší papričky světa? Přijďte je ochutnat! A nejen je. K mání toho bude mnohem víc. Třeba speciální chilli pivo nebo ragů z chřestýše. Prostranství brněnské Riviéry rozvoní dobré jídlo a kromě chilli rozproudí krev v žilách i zajímavý program pro celou rodinu. Plán na první zářijový víkend je na světě! Na své si přijdou jak nezasvěcení, tak i ostřílení chilli maniaci.

Chilližrouti už ladí formu, trojnásobný vítěz dává šanci ostatním

V rámci hlavního programu bude letos o titul Mistra ČR a SR v pojídání pálivého – Chilližrout bojovat padesátka přihlášených soutěžících. Konzumovat se budou chilli omáčky i čerstvé chilli papriky té nejlepší kvality od pálivostí kolem 10 tisíc SHU, až po vzorky obsahujících SHU v miliónových číslech. Pokud soutěžící hodně vydrží, bude více jak 13 soutěžních kol a s každým se bude zvyšovat obsah kapsaicinu v přichystaném vzorku. Přihlášení jsou muži i ženy. Trojnásobný vítěž P. Holešínský potvrdil, že se letos nezúčastní. Na akci bude přihlížet jen jako divák a bude fandit ostatním.

Luxusní jídla, deset druhů řemeslných piv, chilli pivo a koncert Morčat na útěku

Areál bude plný stánků s občerstvením, kdy každý nabídne alespoň jednu chilli dobroutu a jednu dobrotu, která nepálí. Slané, sladké, burgery, steaky a nejrůznější speciality budou vonět areálem po celou dobu akce. K dostání budou také věci
potřebné k pěstování chilli. I letos budou mít návštěvníci možnost hlasovat o „Výrobek roku“!
Proudem potečou piva z deseti malých řemeslných pivovarů. Chybět nebude ani speciál připravený pro Chillibraní: Mango Chutney Session Hazy Chillibraní IPA se stupňovitostí 11° EPM. Celou akcí bude provázet známá moderátorka Sandra Parmová a na hlavní stage to večer hudebně okoření koncert kapely Morčata na útěku, jejíž tvorba spočívá především v parodování známých českých i zahraničních písniček vlastními vtipnými texty.

Ragů z chřestýše, brouci na talíři i standup comedy

Program nabídne pro každého něco. Nebude chybět zóna pro děti se skákacím hradem a malováním na obličej. Michelinský kuchař Oldřich Sahajdák předvede live cooking show, také Petr Erin Kováč, který chystá ragů z chřestýše! Tejinder Riar představí indickou kuchyni, Pavel Brückner talíře naplní hmyzími specialitami a My-Chilli chystají show „Pod pokličkou světových šampionů“. V přestávkách mezi vařením diváky pobaví standup comedy Adely Elbel a chybět nebude ohnivá show na závěr.
Na akci si na své přijdou i ti, co pálivé nemusí. Každý stánek nabídne minimálně jednu nepálivou dobrotu. Za příznivého počasí bude možné užít si i koupání v bazénech!

Do konce srpna probíhá předprodej zvýhodněných vstupenek, které je možné pořídit jako Smsticket.

Pohodový, originální gastro festival Chillibraní otevře brány v 11:00. Akce probíhá v areálu brněnského koupaliště Riviéra.

Pomáháme

Akce se koná pod záštitou primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové. 3 % z každé vstupenky budou věnuvány organizaci Dejme šanci dětem a 2 % poputují na podporu nemocného Kubíka Melouna.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI