"

Buďte akční, využijte jaro k aktivitám na čerstvém vzduchu!

08. 04. 2015 , aktualizace: 23. 10. 2019 Sdílej na SrdceMoravy

I když tomu počasí příliš nenapovídá, jaro je od 20. března i v Brně. Zanedlouho se ale oteplí natolik, že bude přece jen o něco příjemnější trávit volné chvíle venku na čerstvém vzduchu. A jak s takovým časem nejlépe naložit? Sportem, jízdou na parníčku anebo zážitkem při každoroční velkolepé přehlídce ohňostrojů - jaro v Brně je zkrátka pestré.

V Brně je nespočet sportovních i jiných jarních aktivit, které můžete za slunečných dnů vyzkoušet a přitom se zbavit všedních povinností a starostí. Kromě tradičního běhání v lužáneckém parku a příležitostných kolektivních her tam můžete natrefit i na kurzy jógy nebo taiči, které organizuje Středisko volného času Brno Lužánky

Zaměřeno na zážitky

S příchodem jara navíc centrum Lužánky pořádá speciální akce spjaté s touto milou událostí. Společným tématem řetízku jarních akcí, který potvrá sedm dní, je zážitek. Zážitek kulturní, zážitek pro děti, mládež i dospělé, zážitek společných chvil a setkání. 

7. května vás čeká koncert v parku, o den později bubnová show Ornis fest. První týden v červnu si budete moci na dnech čaje a keramiky vytvořit památku nebo dekoraci do bytu. Událost Lužánky v Lužánkách přijde na řadu 11. června, další den se pro změnu pobavíte na žonglování. Závěrem událostí k oslavě jara bude Dance flow v sobotu 18. června. Informace o novinkách a dalších podrobnostech k programu sledujte na webu lužáneckého domu volnočasových aktivit.

Dalšími místy v centru Brna, kde si můžete protáhnout tělo, jsou Denisovy Sady, zahrada hradu Špilberk s nádhernou vyhlídkou anebo park na Kraví hoře. Milovníci dlouhých procházek mohou využít příležitosti, které skýtá Wilsonův les.

Odreagujte se od každodenního stresu

Pokud holdujete klidnějším činnostem, určitě vás zaujme třeba jízda na parníčku na Brněnské přehradě. Plavební sezona započne již 18. dubna a parníky budou zvát k projížďkám až do 11. října.

Na přehradě ještě zůstaneme - mezi nejvýznamnější místní akce patří každoročně přehlídky ohňostrojů Ignis Brunensis, pomyslná třešnička na dortu na přelomu jara a léta. Jedná se o opravdu velkolepou podívanou. Pyrotechnika se odpaluje z pontonu umístěného na vodní hladině, což ve tmě působí úchvatným dojmem. 

Tak buďte akční! Novými činnostmi a zážitky přinesete svěží vánek do vašich běžných dní.


Jinde na SrdceMoravy