"

Lucie Příkrá: Za barem jste komediant, ale i doktor a psycholog

19. 09. 2016 Sdílej na CentrumBrna.cz

Její kariéra zde ji přivedla až na pozici provozní a vedoucí baru. V osobním životě se ráda věnuje sportu. Ráda objíždí Českou republiku na kole a nevyhýbá se ani fitku. Je usměvavá a jak sama říká „tak i trošku šílená“.

V Mandarinu ji uvidíte vlastně všude. Její prací je starat se, aby bylo co pít, aby byl personál v pohodě a abychom se my všichni dobře bavili.

Lucie, jsme v baru a na diskotéce, určitě máte nějaký peprný zážitek…

Pikantních zážitků je tady hodně, ale co se stane v Mandarinu, zůstane v Mandarinu. Barman je jako právník, doktor, psycholog. Drží tajemství se svými zákazníky. Určitě to znáte sám. Přijdete do baru, zapijete splín, nebo oslavíte narozeniny, opijete se, … a pak přijdete střízlivý mezi přátele a ti vám připomínají: „Jéé, pamatuješ si to… a jak jsi dělal to…“ A ani na to nechcete vzpomínat. Přišel jste do baru, pobavil jste se, večer skončil a tím to skončilo. Já to můžu pustit sama na sebe. Když se opiju, velmi často tancuji na baru. :)

To je nejbláznivější věc, která se Vám v Mandarinu povedla?

To bohužel ne. :-D Před lety, když jsem ještě jako brigádnice pracovala tady dole na diskotéce, jsme se s kolegou lehce opili. Bylo léto, všední den a přišli jen naši kamarádi. Povídali jsme si, bavili jsme se, zvali nás na panáky, až jsme se dostali lehce přes čáru a nenapadlo nás nic lepšího než uspořádat vodní bitvu. U vody to neskončilo, přišel na řadu jar a najednou jsem lítala nahá jen ve spodním prádle za barem – jen to fiklo.

To zní lákavě… :) A na co Vás pozvat?

Nejvíce si pochutnám na šampaňském Moët Nectar, ale nepohrdnu ani skleničkou Bohemia sektu demi sec.

Důležitá otázka pro všechny muže. Jste zadaná?

Ano.

A seznámili jste se v Mandarinu?

Kupodivu ne. Jsme spolu krátce a je to díky kolu.

Jak se to povedlo?

Sbalil mě, když jsem byla na brigádě v jiném baru. Psal mi zprávu na Messenger, ale vzhledem k mé práci mám zprávy od uživatelů mimo můj okruh přátel zablokované. Po roce se odhodlal přidat si mě do přátel. Zjistili jsme, že máme mnoho společného. A jsme spolu.

Co Vás v práci nejvíc pobaví?

Nejvíc mě baví, když je tady 500 lidí a zpoza baru na mě někdo mává skleničkou a volá, že si dá to samé. To se na něj vážně podívám a přemýšlím, jestli mu mám dát další prázdnou skleničku. Udělala jsem to i panu Kohákovi. Pobavilo ho to a řekl, že to použije ve svém pořadu. :)

Míhají se v Mandarinu celebrity?

Jednou jedinkrát za celý rok na pátek kolega onemocněl, narvaná diskotéka a Leoš Mareš se nám chtěl schovat za bar. Řekla jsem mu, že i kdyby byl Dalajláma tak ho tam nemůžu schovat, protože dokonale nestíhám. Strašně slušně se představil, zapamatoval si jména… Chvíli tam s námi stál a pak opatrně řekl, že by si dal pivo. Řekla jsem mu: „Tak už nás tady deset minut pozoruješ, takže támhle je lednice, tam je otvírák…“ O chvilku později se zpoza mě ozvalo: „A kam můžu dát peníze?“ Byl vynikající. O hodinku později přišel a zeptal se: „Luci, Jano, můžu se tady postavit k vám za bar? Já už vím, kam se postavit abych nezavazel…“ Je hezké vidět, že i takové hvězdy vidí, že jsme taky komedianti jako oni a že nás respektují.

Co se Vám v Mandarinu nejvíc líbí?

Práce s příjemným kolektivem, který mě drží neustále ve střehu. Proto nemám ani chvíli čas se nudit! Navíc znám osobně i mnoho našich hostů, kteří se k nám pravidelně vracejí. Práce s lidmi mě nabíjí a naplňuje.

A která písnička Vás dostane zaručeně na parket?

Nejvíce se odvážu u písničky od Dalibora Jandy Žít jako kaskadér. Tu se nebojím ani celou zazpívat.

> Mrkňete na webovky Mandarinu, kde najdete i aktuální program, a pojďte se bavit. <

 


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI