"

Sobotní posezení s Rózinkama a HCM PETRA MIČKY na Leitnerce

15. 05. 2017 , aktualizace: 18. 05. 2017 , akce již proběhla Sdílej na CentrumBrna.cz

Poslední květnovou sobotu se můžeme těšit na příval Slováckého temperamentu v podání dívčí punk folkové kapely Rózinky a následnou lidovou besedou s osobitou horňáckou cimbálovou muzikou Petra Mičky. Přijďte v sobotu 27. května od 16 hodin do klubu Leitnerka poznat lidové umění z pohledů různých generací a pojetí. 

Rózinky jsou dívčí folková skupina, kterou tvoří ji deset děvčat z malé obce poblíž Veselí nad Moravou. Pod vedením maminky dvou z nich a autorky jejich písní, učitelky Kateřiny Mičkové, se podařilo skloubit představu o obsahu sdělení s hlasovými dispozicemi a muzikantskými schopnostmi deseti malých holek. Písničky jsou jedinečným obrazem dětského projevu radosti a bezprostřednosti s odkazem na místní folklórní tradici.

V rámci folklórní tématiky na Rózinky volně naváže večerní program pod taktovkou primáše horňácké cimbálové muziky Petr Mička, jehož hudební projev a repertoár vychází především z tradice hudební kultury Horňácka a navazuje na ni v co možná nejpravdivější podobě. Mimo tradiční a folklorní příležitosti se muzika účastní nejrůznějších hudebních projektů i mimo oblast folklóru a ráda také nechá inspirovat dalšími vlivy.

V průběhu celého programu bude probíhat také malá tvůrčí dílna pro děti s možností ochutnávek slováckých specialit, kde vedle vína nebudou chybět tradiční báleše nebo pivo domácí výroby. 

Přijďte ochutnat jedinečnou kuchyni slovácké kultury v centru Brna! Vstupenky v ceně 80/120 Kč zakoupíte přímo na místě nebo v našich předprodejích. Děti do 12-ti let mají vstup zdarma.


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI