"

Program Flédy na celé jaro

04. 01. 2017 Sdílej na CentrumBrna.cz

Hudební klub Fléda ohlásil program jarní sezóny. Zřetelně navazuje na úspěšnou dramaturgickou a produkční strategii, kterou klub nastoupil na začátku roku 2016. Svědčí o sebevědomé, elektronicky vyhraněnější a otevřenější dramaturgii. Nevyhýbá se velkým jménům současné hudební scény ani začínajícím projektům výrazně oživujícím evropský hudební prostor v oblasti různých žánrů. Díky nové dramaturgii Flédy, její odvážné produkci a otevřenosti nebudete muset cestovat za kvalitní hudbou do Vídně či Prahy.

Elektro, techno nebo minimal house

Největší pozornost je stále věnována elektronickým projektům. V únoru je odstartuje česká premiéra francouzského DJ a producenta Brodinskiho. Výrazný prostor se jim dostane v rámci festivalu Echoes, který tentokrát zaostří na minimalistické tendence v elektronické hudbě. Hlavní hvězdou únorového vydání bude Jan Blomqvist (DE) s inovativní fúzí elektro popu, deep housu a minimal techna, kterého vystřídá krajan Christian Löffler (se zpěvačkou Mohnou) s minimalistickým technem prokládaným zvuky přírody.

Speciální čtyřhodinový set chystá pro Flédu londýnský DJ Erol Alkan. Klubovou noc Elektra pozvedne německá techno hvězda Gregor Tresher a stále skloňovanější italské jméno s velkým potenciálem Enrico Sangiuliano.

Na Flédu se vrátí živá elektronika rakouských HVOB, polský indie-popový tandem The Dumplings, rozloučit se přijede americká legenda experimentální hudby Swans. Milovníky ambientu potěší zasnění Cigarettes After Sex (USA), intimní atmosféru navodí dvojice Joy Wellboy (BE), temnou stranu amerického rapu poodhalí OG Maco z Atlanty.

Nebudou chybět ani tuzemští interpreti

Alternativní rockovou scénu rozčísnou De Staat (NL), s originální fúzí hip hopu a swingu přitančí švédští Movits! a překvapí raketově stoupající dnb projekt Tantrum Desire (UK). V lednu na Flédě oslaví 40 let působení na punkové scéně The Vibrators (UK), které v dubnu vystřídají o generaci mladší souputníci Anti-Flag (USA) kritizující americkou vládní politiku.

Dramaturgie nezapomněla ani na české a slovenské projekty, což potvrzuje společný koncert Longital (SK) a skupiny Bratři Orffové. Dvojkoncertem oslaví 25 let existence slovenská kapela Horkýže Slíže. Prostor dostane elektroswingová hvězda Mydy Rabycad, turbo-šansonová kapela Poletíme?, trashmetaloví Hentai Corporation, Mňága a Žďorp a slovenští Korben Dallas.

Vybrané koncerty jarní sezóny 2017

20/1    VENDETA: Tantrum Desire (UK), Dossa&Locuzzed (AT)
25/1    The Vibrators (UK) 
30/1    De Staat (NL) + Zimmerman (BE)
1/2    Longital (SK) & Bratři Orffové
3/2    Brodinski (FR) 
7/2    Og Maco (USA)
16/2    The Dumplings (PL)
18/2    Movits! (SWE)
23/2    Mydy Rabycad
24/2    ECHOES: Jan Blomqvist (DE)
1/3     Horkýže Slíže (SK)
2/3    Horkýže Slíže (SK)
3/3    ELEKTRA: Enrico Sangiuliano (IT)
9/3    Mňága a Žďorp
14/3    Swans (USA) + Little Annie (USA)
16/3    Joy Wellboy (BE)
22/3    Poletíme?
30/3    Hentai Corporation + Cocotte Minute
7/4    ECHOES: Christian Löffler & Mohna live (DE) 
8/4    Cigarettes After Sex (USA)
19/4    Anti-flag (USA) + special guests
20/4    Korben Dallas (SK)
22/4    HVOB (AT) 
12/5    Gregor Tresher (DE)
19/5    ECHOES: Erol Alkan (UK)


Jinde na CentrumBrna.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI